5 věcí, které se vyplatí promyslet před realizací nebankovní půjčky

19.3.2018 | autor: Redakce PŽ

Také vás potkala nepříjemná situace, kdy přišly zcela nečekané výdaje a vy jste se finančně vyčerpali? Pokud je vaše odpověď kladná, pak si jistě také pamatujete na ne příliš příjemné a zdlouhavé shánění finančních prostředků. Možná vám poskytl potřebnou hotovost někdo z rodinných příslušníků a vše šlo vcelku hladce. Nejspíše jste ale museli využít některou z půjček. Těch je na trhu poměrně hodně, poskytovateli jsou přitom banky i nebankovní finanční instituce. Právě nebankovní úvěry jsou z hlediska realizace hodně rychlé a dokážou nabídnout peníze na cokoli. Určitě je ale zapotřebí být na pozoru a brát v potaz nejrůznější aspekty. Pokud nevíte jaké, jste na správné adrese. 5 nejdůležitějších vám prozradíme.

1. Jakou částku bude nutné přeplatit

Žádná nebankovní půjčka mimo akčních nabídek prvního bezplatného úvěru není zcela bezplatná! Kdyby tomu tak bylo, poskytovatelům by se pochopitelně nevyplatilo úvěry nabízet. Vy jako žadatel jednoznačně přeplatíte. Záleží však na tom, kolik peněz to bude. Spočítat si tuto sumu můžete bez problémů sami. Stačí si jenom jednoduše porovnat částku, již si máte půjčit s tím, co byste měli v jednotlivých splátkách vydat. Jinak ale většina nebankovních společností nabízí přímo na svých webech specifické kalkulačky, jež všechny detaily předem prozradí, a vy budete vědět ihned, kolik vlastně přeplatíte.

2. Jaká bude celková výše půjčky

I tento aspekt je nesmírně důležitý. Mnohé půjčky před výplatou nabízejí pouze minimální cílové částky v řádu několika tisíc korun. Nejčastěji jde o úvěry do zhruba 20 000 korun. Na trhu lze ale najít i takové, které dokážou nabídnout vyšší částky. Třeba Ferratum Credit poskytne až 35 000 korun.

3. Expresní rychlost vyřízení není zaručena

Pokud si myslíte, že každá nebankovní půjčka je vyřízena do několika málo minut, jste na omylu. Některé společnosti si dávají klidně i 24 hodin a déle. I proto si u online půjčky dejte na tento aspekt pozor. Už v podmínkách by měl mít konkrétní poskytovatel zakotveno, za jak dlouho po uzavření úvěrové smlouvy peníze pošle na bankovní účet klienta.

4. Máte dostatečnou bonitu?

I tato skutečnost je rozhodující. Nebankovní společnosti sice lustrují žadatele poněkud méně než banky, nicméně přesto také nehodlají půjčit někomu, kdo není schopen dostát svým závazkům. Mnohdy nebudete nuceni hledat toho, kdo může ručit u půjčky. Postačí totiž pouze potvrzení o celkové výši pravidelného příjmu anebo záruka v podobě movitého či nemovitého majetku.

5. Lze půjčku vyzkoušet zdarma?

I tuto alternativu mnohé nebankovní společnosti dokážou nabídnout. Typickým příkladem je Zaplo půjčka. Nový klient si takto může půjčit až 8 000 korun. Jinak je opakovaná půjčka z hlediska cílové sumy stanovena u Zaplo na 12 500 korun.



Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.